Контроль за дорожнім перевезенням небезпечних вантажів будуть здійснювати фахівці

3 квітня 2019 (16:59:42)

         У 2018 році набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів» від 4 серпня 2018 р. № 656.

         Наказом затверджено Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів, Порядок видачі свідоцтв про допущення транспорту до перевезення небезпечних вантажів та Порядок оформлення маршруту руху транспорту.

         Варто відмітити, що нормативно-правовим актом передбачається здійснення контролю посадовими особами, що мають відповідні повноваження, передбачені в посадових інструкціях, та пройшли спеціальне навчання (перепідготовку) з питань перевезення небезпечних вантажів.

         Хмельниччина стала другою областю в якій поліцейські пройшли спеціальне навчання у регіональному центрі підготовки ДОПНВ. Після проведення теоретичних занять працівники патрульної поліції перейшли до практичних занять та реалізації наданих їм повноважень.

         Перша перевірка і знову банальні правопорушення: невідповідність маркування, оформлення перевізних документів, додаткового обладнання та інше. Звісно, у порівнянні з 2014 роком рівень підготовки водіїв та уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів покращився, але необізнаність чи халатність учасників дорожнього перевезення небезпечних вантажів все ж має місце.

         Адміністративні заходи контролю на етапах відправлення, перевезення та отримання небезпечних вантажів повинні професійно забезпечуватись національними компетентними органами.