Увага, остерігайтесь фальшивих і підроблених свідоцтв ДОПНВ !

7 квітня 2017 (23:18:00)

       Трудова міграція українців за кордон досягла таких масштабів, що кількість «заробітчан» вже становить майже третину працездатного населення країни. Пропорційно з цим збільшується кількість шахрайських послуг і ошукування наївних громадян, яким європейські перспективи затьмарюють розум. 
       Однією із шахрайських послуг є продаж підроблених документів, зокрема свідоцтв ДОПНВ (їх ще називають ДОПОГ або ADR). Пропозиції розміщуються в Інтернет оголошеннях або надходять через "знайомих". 
       Не варто вірити особам, які пропонують за ціну, що нижче собівартості спеціального навчання у центрах підготовки (від 2000-3000 грн.), бланка свідоцтва ДОПНВ (200-300 грн.) та квитанцій за екзамен (до 100 грн.), «оформити» легальне свідоцтво ДОПНВ. 
       Якщо ви не були присутні на навчанні у центрі підготовки та не складали іспит, будьте впевнені, що вам пропонують "лєвак". 
   
       Технічний опис бланка свідоцтва ДОПНВ: 

       Бланк свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, має вигляд багатошарової пластикової картки типу ID-1 розміром 54 х 85,6 (± 0,75) міліметра, яка за фізичними характеристиками відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 7810:2008.
       Для виготовлення бланка свідоцтва використовується полімерний матеріал - полікарбонат. З обох боків бланк свідоцтва містить фонове графічне зображення та текстову інформацію, виконані офсетним друком. Бланк свідоцтва виготовляється з використанням багатокомпонентного захисного друку. Дизайн бланка створено з використанням спеціальних захисних фонових сіток з різною геометрією рисунка. Бланк свідоцтва виконано у світло-лавандовій та жовто-блакитній кольорових гамах.
       Для друкування бланка свідоцтва використовуються фарби блакитного та лавандового кольорів, а також фарби, які набувають під дією джерела ультрафіолетового опромінення свічення: жовта - жовтого кольору та червона - синього кольору. Текст з обох боків бланка свідоцтва друкується українською та англійською мовами фарбою чорного кольору, що стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.
        На лицьовому боці бланка свідоцтва способом офсетного друку виконані чотири сітки змінної геометрії, які створюють за допомогою лінійних спеціальних растрів складні геометричні малюнки. У дизайні використано застосування гільйошних елементів. На лицьовому боці бланка у верхній частині в сітці блакитного кольору виконано позитивний мікротекст «ДАІ» у вигляді горизонтальної лінії.
        У кольорі лавандової сітки хвилястими лініями виконано окремими літерами, що повторюються, позитивний мікротекст «Д», «О», «П», «Н», «В».
        У верхній частині лицьового боку бланка свідоцтва фарбою чорного кольору, яка зникає під дією інфрачервоного опромінення, виконано код держави «UA», назву держави «УКРАЇНА» українською, російською, англійською, французькою мовами та назву документа «СВІДОЦТВО ДОПНВ ПРО ПІДГОТОВКУ ВОДІЯ» українською та англійською мовами. В правому верхньому куті в сітках блакитного та жовтого кольорів виконане стилізоване зображення Державного Прапора України.
        На лицьовому боці бланка свідоцтва фарбою чорного кольору, яка зникає під дією інфрачервоного опромінення, надруковано найменування таких полів для внесення інформації: «1.»; «2.»; «3.»; «4.»; «5.»; «6.»; «7.»; «8. ДІЙСНЕ ДО:» «VALID TO:»
        У лівій частині лицьового боку бланка свідоцтва відведено місце для відцифрованого образу обличчя особи.
        Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення зеленого кольору, виконано у верхньому лівому куті зображення орнаментальної гільйошної розетки, а в нижньому правому куті - зображення орнаментальної  гільйошної розетки з літерами “UA”.
        На зворотному боці бланка свідоцтва способом офсетного друку виконані чотири сітки змінної геометрії, які створюють за допомогою лінійних спеціальних растрів складні геометричні малюнки. У дизайні використано гільйошні елементи.
        На зворотному боці у верхній частині бланка свідоцтва в кольорі блакитної сітки хвилястою лінією виконано позитивний мікротекст «УКРАЇНА», а в нижній частині бланка хвилястою лінією виконано  позитивний мікротекст  «UKRAINE».
        Фарбою чорного кольору, яка зникає під дією інфрачервоного опромінення, українською та англійською мовами надруковано напис «ДІЙСНЕ ДЛЯ КЛАСУ (КЛАСІВ) АБО N ООН:», нижче розміщуються назви полів для внесення додаткової інформації: «ЦИСТЕРНИ»; «TANKS»; «9.»; «ОКРІМ ЦИСТЕРН»; «OTHER THAN TANKS»; «10.». 
        Фарбою, невидимою при денному світлі, яка під дією джерела ультрафіолетового опромінення набуває свічення зеленого кольору, виконано орнаментальну гільйошну розетку.
        На зворотному боці бланка свідоцтва способом лазерного гравіювання виконано серію і номер бланка, які складаються з двох літер та шести цифр, а також реквізити підприємства-виробника.
        Персоналізація бланка свідоцтва здійснюється способом кольорового ретрансферного термодруку за допомогою прозорої покривної плівки.
        Плівка має ширину рола 130 мм.  На плівку нанесено металізоване голографічне зображення емблем МВС України різного розміру, розташованих у шаховому  порядку паралельними рядами. Усередині емблем виконано зображення малого Державного Герба України, фон якого створений з тексту, нерозбірливого для людського ока, який може бути декодований за допомогою лазерного приладу та під дією заломленого світла, що відбивається під певним кутом. Під  зображенням емблем МВС України більшого розміру виконано текст «МВС УКРАЇНИ» з мультиканальним ефектом, а під зображенням емблем МВС України меншого розміру - текст «MIA UKRAINE». По периметру малого Державного Герба України меншого розміру виконано позитивний мікротекст «МВС УКРАЇНИ MIA UKRAINE».

        Порядок отримання свідоцтв ДОПНВ у сервісних центрах МВС: 

        Водії, які вирішили пройти спеціальну підготовку і отримати свідоцтво ДОПНВ повинні визначитись з регіональним центром спеціального навчання працівників суб’єктів дорожнього перевезення небезпечних вантажів. Переглянути інформацію про центри: http://cycap.com.ua/geografiya-navchannya/. Далі необхідно підготувати слідуючи документи: 
       • посвідчення водія;
       • медична довідка встановленого зразка;
       • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
       • подання суб’єкта перевезення про направлення на навчання (за місцем роботи); 
       • підтвердження 3-х річного стажу.
        До стажу керування транспортним засобом включається робота на транспортному засобі, керування власним транспортним засобом, якщо це підтверджено відповідними документами, а саме: для осіб, які працюють водіями, - витягом з трудової книжки або довідкою з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знака. Витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою. Для осіб, які керують власним транспортним засобом, - реєстраційними документами на транспортний засіб. Для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, - реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право керування ним.
        Термін навчання у регіональному центрі спеціального навчання триває від 3 до 5 днів, в залежності від обраного курсу навчання. Після закінчення навчання, водій складає внутрішній іспит у центрі підготовки та отримує свідоцтво про закінчення навчального закладу. 
        З наявними документами водій звертається до Регіонального сервісного центру МВС, працівники якого приймають державний іспит та у разі позитивних результатів такого іспиту видають свідоцтво ДОПНВ. 
        У разі не складання іспиту, водій має право через п’ять днів на шостий скласти такий іспит повторно.  
        Процедура отримання свідоцтва ДОПНВ передбачає обов’язкову персональну присутність, зокрема водія фотографують у спеціальній студії та приймають його особистий підпис, який розміщується на свідоцтві.
        Заочної або дистанційної форми навчання у регіональних центрах спеціального навчання в Україні не існує. 

        Відповідальність за підробленні свідоцтва 

        Законом передбачено кримінальну відповідальність за  підробку документів, їх використання. Зокрема, частина 1 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення посвідчення або іншого документа) передбачає покарання штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Частина 3 цієї статті (використання завідомо підробленого документа) передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.
        В деяких країнах Європи, за використання підробленого свідоцтва ДОПНВ, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі до 5 років. 

        Дзвоніть до нас і пишіть нам, ми допоможемо уникнути проблем! 

         (067) 430-42-55 / info@cycap.com.ua / cycap@i.ua

      Зразки офіційно представлених до Економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН) свідоцтв ДОПНВ країн учасниць Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів: http://www.unece.org/trans/danger/publi/adr/adr_certificates.html