Правила ЄЕК № 105 – діють чи не діють в Україні ?


28 лютого 2017 (22:25:21)

       Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 392 від 21.11.2016 скасовано ряд національних нормативних документів з 01 січня 2017 року, зокрема ДСТУ UN/ECE R 105-00-2002 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження транспортних засобів, призначених для перевезення небезпечних вантажів, стосовно конструктивних особливостей».
       Вказаний національний стандарт визначав вимоги до базових транспортних засобів EX/II, EX/III, FL, OX та AT, які допущені до перевезення небезпечних вантажів, як у міжнародному так і у внутрішньому сполученні. 
       Положення даного ДСТУ, яке фактично базується на Правилах ЄЕК № 105, застосовуються для конструкції базових моделей механічних транспортних засобів категорії N та їх причепів категорії О-1, які призначені для перевезення небезпечних вантажів і які підпадають під дію розділу 9.1.2 додатка В Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).
       Втім, скасування нацстандарту, як такого, може свідчити про те, що на транспортні засоби, які призначені для дорожнього перевезення небезпечних вантажів у внутрішньому сполучені, не розповсюджуються вимоги щодо конструктивних особливостей транспортних засобів. 
       Фахівцями громадського об’єднання, направлені інформаційні запити до відповідних установ компетентних органів у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів – Міністерства внутрішніх справ України та Інфраструктури України, для отримання роз’яснень. 
       Нажаль, отримані відповіді не визначають єдину позицію компетентних органів. Очевидним є те, що сьогодні конче необхідно внести зміни до законодавчих і підзаконних актів у сфері перевезення небезпечних вантажів.    
       У зв’язку з цим, працівниками громадської Спілки «СУСАР», у найкоротший термін, будуть проведені додаткові консультації з представниками компетентних органів.