Громадська Спілка "СУСАР" — 30 квітня 2016

Безпека дорожніх перевезень небезпечний вантажів – 2016

30 квітня 2016 (17:32:38)

           27 квітня 2016 року відбувся перший Всеукраїнський Громадський Форум «Безпека дорожніх перевезень небезпечний вантажів – 2016». 
          Головною метою заходу було висвітлення проблемних питань у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів та об’єднання зусиль експертів, які спрямовані на підвищення безпеки перевезень небезпечних вантажів. 
           Учасниками Форуму були керівники і викладачі регіональних центрів спеціального навчання персоналу суб’єктів перевезення, представники Головного сервісного центру МВС, Мінінфраструктури, ДСНС, Держекоінспекції, Нацполіції, комітету з питань транспорту Верховної Ради України, регіональних сервісних центрів МВС, Факультету машинобудування і транспорту Вінницького національного технічного університету, Інституту інженерної механіки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, профільних громадських об’єднань, місцевих органів влади та інших зацікавлених відомств.
          У роботі Форуму прийняв участь власник групи компаній «DGSA Консалтинг» - радник з питань безпеки ADR, RID, ADN та IMDG, автор ряду прикладних програм для організації безпечної логістики небезпечних вантажів та контролю за дотримання положень Угоди  про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів Лубош Халама (Словакія).     
           Головою Спілки Володимиром  Безбахом проінформовано присутніх про діяльність громадського об’єднання, цілі і мету, плани і проекти. Обговорено проблемні аспекти та здобутки у сфері громадського контролю та взаємодії з суб’єктами перевезення небезпечних вантажів.  
          На дискусійній платформі Форуму обговорено стан проведення експертної оцінки автоцистерн шляхом технічного діагностування конструкції, технічного стану цистерни та належного функціонування обладнання перед початком їх використання та в процесі експлуатації цистерни. 
          Експертом у сфері міжнародного дорожнього перевезення небезпечних вантажів Олексієм Пахно проаналізовано стан виконання українськими суб’єктами господарювання положень Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів. На Форумі обговорено проекти нормативно-правових актів у сфері спеціальної підготовки персоналу та дорожнього перевезення небезпечних вантажів, які наразі модернізуються відповідними компетентними органами. 
          Головним спеціалістом  Головного сервісного центру МВС Ярославом Забишним доведено до відома представників регіональних центрів спеціального навчання зміни, які плануються внести до нормативів, що регламентують спеціальну підготовку водіїв та уповноважених у сфері безпеки перевезень небезпечних вантажів. 
          Не менш важливою темою для дискусій були питання пов’язані з вимогами до технічного стану транспортних засобів та їх дообладнання. Заступником керівника ДП «ДержавтотрансНДІпроект» Горпенюком А.В. проінформовано учасників Форуму про деякі особливості переобладнання транспортних засобів призначених для перевезення небезпечних вантажів. Ним зосереджено увага на підвищенні безпеки автомобільних перевезень вантажів та організації контролю компетентних органів, у тому числі в наслідок дорожньо-транспортних пригод. 
         Представник  комітету з питань транспорту Верховної Ради України Андрій Гнідець ознайомив присутніх про важливість створення Нацагенства з питань організації та безпеки дорожнього руху. Як повідомив працівник комітету, основне завдання Нацагенства - збереження життя і здоров'я наших громадян і приведення показників з безпеки на дорогах до європейських. 
         На останок, учасниками Форуму була прийнята відповідна Резолюція, яка буде надіслана до компетентних органів та відомств для розгляду. Громадським об’єднанням прийнято ряд заяв на членство у ГС «СУСАР» та пропозиції щодо створення регіональних представництв і тісної взаємодії.