
Враховуючи, що наразі прийом заяв про отримання ліцензій відповідно до вимог Закону здійснюється виключно апаратом Укртрансбезпеки, створення сприятливих умов для отримання ліцензій здобувачами ліцензій в адміністративно-територіальних одиницях є пріоритетним напрямом роботи Укртрасбезпеки.
Реалізацію зазначеного проекту передбачено здійснити шляхом запровадження доступу до адміністративних послуг через мережу відділень поштового зв’язку. Відповідно до Меморандуму про співробітництво у сфері спрощення процедури надання адміністративних послуг між Державною службою України з безпеки на транспорті та Українським державним підприємством зв’язку «Укрпошта» та Регламенту взаємодії Державної служби України з безпеки на транспорті та Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» розпочата робота щодо надання адміністративних послуг через відділення Укрпошти.
До проекту залучено до 50 відділень Укрпошти, 22 – відділення Укрпошти в обласних центрах України та інші у містах з великою концентрацією автомобільних перевізників або значно віддалені від обласних центрів, а саме:
м. Бердичів,
м. Біла Церква,
м. Дрогобич,
м. Ізмаїл,
м. Кам’янець-Подільський,
м. Каховка,
м. Ковель,
м. Козятин,
м. Коростень,
м. Костянтинівка,
м. Котовськ,
м. Кременчук,
м Кривий Ріг,
м. Куп’янськ,
м. Ладижин, м. Лубни,
м. Маріуполь,
м. Мелітополь,
м Мукачеве,
м. Надвірна,
м. Ніжин,
м. Новоград-Волинський,
м. Охтирка,
м. Сарни,
м. Сватове,
м. Славутич,
м. Умань,
м. Чортків,
м. Шепетівка,
м. Шостка,
м. Южноукраїнськ.
У зазначених відділеннях поштового зв’язку, здобувачі ліцензій можуть отримати консультації щодо порядку надання Укртрансбезпекою адміністративних послуг, зразки та форми документів тощо.

Державна служба України з безпеки на транспорті з 01.04.2016 приступила до здійснення державного контролю за безпекою на автомобільному транспорті.
Так, в перший день роботи державними інспекторами Укртрансбезпеки було організовано профілактичну роботу серед автомобільних перевізників з питань забезпечення безпеки руху та безпечних перевезень пасажирів і вантажів. Профілактичною роботою були охоплені автомобільні перевізники, які здійснюють регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автобусами в міжміському, приміському сполученні та на регулярних автобусних маршрутах у містах. Також, було проведено профілактичні бесіди з автомобільними перевізниками, які здійснюють перевезення вантажів та небезпечних вантажів.
Як наголосив в.о. голови Укртрансбезпеки Балін В.А., наразі Укртрансбезпека, з метою забезпечення належного рівня безпеки пасажирських перевезень, виявлення та виведення з ринку автоперевезень перевізників, що працюють поза правовим полем, здійснюватиме державний контроль шляхом організації та проведення рейдових перевірок вітчизняних перевізників та перевізників-нерезидентів України відповідно до вимог законодавства України.
Так, станом на 01.04.2016, Наказом Укртрансбезпеки були затверджені перші 16 графіків проведення рейдових перевірок територіальними органами Укртрансбезпеки у період з 04.04.2016 по 08.04.2016 року.
Крім того, Укртрансбезпека здійснюватиме габаритно-ваговий контроль транспортних засобів. Адже зупинення заходів габаритно-вагового контролю призвело до погіршення рівня безпеки дорожнього руху, збільшення ДТП, погіршення стану автодоріг і штучних споруд, збільшення витрат на утримання і ремонт дорожнього покриття і, як наслідок, замість наповнення Державного бюджету України тягне за собою незаплановані витрати на відновлення дорожньої інфраструктури.
Сьогодні о 10 ранку на 33-му кілометрі шосе Таллінн-Тарту цистерна вилетіла в кювет, врізалась в стовп і перекинулась на бік.
Водія доставили в лікарню. Автоцистерна перевозила бітум, на місці ДТП утворився витік палива.
"Рух в місці події було порушено. У напрямку Таллінна рух було перекрито, але через якийсь час організували об'їзд через Колу", - повідомив прес-секретар Пихьяської префектури Уку Тампере.
Державна служба України з безпеки на транспорті з 8 лютого 2016 року формує Ініціативну групу по створенню Громадської ради при Державній службі України з безпеки на транспорті.
До складу Ініціативної групи з підготовки установчих зборів входять представники інститутів громадянського суспільства та Укртрансбезпеки.
Громадська рада при Державній службі України з безпеки на транспорті утворюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» як тимчасовий консультативно-дорадчий орган для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.