Громадська Спілка "СУСАР" — 18 травня 2015

Перевернута автоцистерна з бітумом паралізувала рух на Московському шосе

18 травня 2015 (16:03:44)

         14 травня поточного року, в Ленінградській області, Росія сталася аварія.

         Автоцистерна, яка перевозила бітум, перекинулась на 595 км. траси «Росія» (М-10).

       За даними дорожньої поліції, інцидент стався близько першої години дня в околицях населеного пункту Бабино - 2. В результаті аварії бітум вилився на проїжджу частину. Даних про долю водія автоцистерни поки немає.

         В наслідок автопригоди зіткнулось дев'ять транспортних засобів.  

        Джерело: http://yasnonews.ru/news/rossiya_i_mir/perevernuvshayasya-cisterna-s-bitumom-paralizovala/

Техногенна катастрофа в Сумах - розлив небезпечної речовини з цистерни автомобіля

18 травня 2015 (15:08:20)

        «Поки Арсеній Петрович і силовики в Чорнобильській пущі боролися з пожежею і на тлі заходу фотографувалися біля вертольотів, сталася ще одна трагедія, яку вже 15 днів ніхто не помічає», - написав український журналіст Олександр Захаров.

      30 квітня в Лазаревському районі міста Суми стався розлив хімічної речовини з цистерни автомобіля.

      На початку ніхто не звернув уваги на цей інцидент, але погіршення самопочуття мешканців прилеглих будинків і поява на місці розливу співробітників служби НС свідчило про те, що в цистерні автомобіля, що належить ТОВ «Сервісний центр регенерації масел», знаходилося небезпечна речовина.

       Тривалі розбори дали результат - на вулицях міста виявився гептил. Але місцева влада не поспішали з розслідуванням причини аварії, а медики традиційно відмовлялися реєструвати постраждалих. І лише 5 травня, в перший робочий день після свят і на шосту добу після аварії, відбулося позачергове засідання виконкому міської ради.

    Виявилося, що жителі міста не проінформовані про те, що трапилося і не проінструктовані, як вести себе в даній ситуації. Розбираючись в причинах того, що сталося, мер Микола Нога заявляє: «Загроза для населення була з першого дня и залишається сьогодні".

     Завідуюча Шосткінським міськрайонним відділом Сумського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Ірина Хаміцевіч, повідомила, що в пробах ґрунту є 20-кратне перевищення вмісту хлорорганічних пестицидів. Перевищення норм також підтвердили і ДСНС.

       «За гептилу в 1,6 і 3,3 рази, деякі інші речовини перевищують в 66 разів. Уряд повинен визнати цю ситуацію, як катастрофу», - говорить депутат Шосткінської міськради Віктор Мозолевський.

     Місцева влада звернулася до обласної комісії по ТБ і НС з проханням попередньо визнати подію в Шостці надзвичайною ситуацією державного рівня.

      Виконком міськради звернувся в між райвідділу СБУ, райдержадміністрацію, міськвідділ міліції, Міністерство екології та природних ресурсів щодо заборони роботи підприємств ТОВ «Елга» і ТОВ «Сервісний центр регенерації масел» і провести дегазацію території, на якій розміщені дані підприємства. Крім того, міська влада хоче прибрати отрути з несанкціонованого звалища між Шосткою та с. Ковтунове.

     «Було завезено 140 тонн гептилу і 500 тон пестицидів. Все це змішувалося саме на базі цього підприємства. І вивозилося на територію Шостки та Шосткінського району. Гептил небезпечний тим, що має кумулятивну властивість, має властивість накопичуватися в організмі», - розповідає керівник екологічних програм громадської організації  «Розбудова» Максим Бродецький.

       Відходи не утилізували, а скидали, що підтверджують і правоохоронці. Вони вже почали кримінальне провадження, під підозрою - один з керівників фірми. Незважаючи на всі ознаки екологічної катастрофи, в Києві мовчали і займалися більш «важливими» справами, лише вказали не влаштовувати істерик.

 Джерело: http://pravdoryb.info/tekhnogennaya-katastrofa-vsumakh--razliv-opasnogo-veschestva-kiev-neobraschaet-vnimanie-foto-video.html