Число жертв загоряння бензовозу в Пакистані досягло 205 чоловік

5 липня 2017 (23:06:02)

      Число загиблих в результаті спалаху бензовоза на сході Пакистану, що мало місце в кінці червня 2017 року, збільшилось до 205 осіб.
      Як повідомив представник місцевої адміністрації агентству «Франс Прес», число жертв в результаті інциденту з бензовозом зараз становить 205 осіб.
Згідно з інформацією медиків, у понеділок помер ще один потерпілий, у зв'язку з чим число загиблих складає 206 осіб. Однак, зазначає агентство, ця інформація не була підтверджена місцевою владою.
      Трагічний інцидент стався в провінції Пенджаб 25 червня 2017 року. Місцеві жителі зібралися біля бензовозу, який перекинувся, щоб зібрати пальне, яке витекло на трасі. Деякі з тих, хто прийшов палили сигарети, що і могло спровокувати спалах. Вогнем були охоплені десятки автомобілів, включаючи 75 мотоциклів і чотири машини.

Профілактична операція "Небезпечний вантаж" Херсонщина


4 липня 2017 (23:11:09)

          Головним управлінням Нацполіції у Херсонській області організовано проведення профілактичної операції "Небезпечний вантаж".
         Для підвищення ефективності заходів залучено фахівців громадського об’єднання "Спілка учасників спеціального автодорожнього руху" (СУСАР). 
         Працівники Нацполіції спільно з фахівцями об’єднання контролюють дотримання законності під час дорожніх перевезень небезпечних вантажів. Увага компетентного органу зосереджена на профілактики надзвичайних подій за участю автотранспорту, який перевозить небезпечні вантажі. 
         У рамках взаємодії, працівникам Нацполіції, надана необхідна методична та практична допомога, проведені детальні консультації з питань виконання законодавства у сфері перевезень небезпечних вантажів.
         Протягом перших двох днів заходів задокументовано 10 порушень Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів (Правила затверджені Наказом МВС України від 26.07.2004 № 822). Попереджено близько 30 водіїв про недопустимість порушень зазначених Правил та загрозу, яка може виникнути під час дорожнього перевезення таких вантажів з порушенням діючого законодавства. Виявлено підроблене свідоцтво ДОПНВ, яке водій використовував під час перевезення небезпечного вантажу. 
         Характерними порушеннями Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів є неналежне оформлення транспортних документів, маркування транспортного засобу, невідповідність додаткового обладнання, перевізних документів тощо. 
         У рамках візиту до Херсонщини, з працівниками Укртрансбезпеки у Херсонській області проведені консультації на предмет активізації контролю за дотриманням суб’єктами перевезення небезпечних вантажів законодавства у сфері транспорту. 
         З керівництвом регіонального сервісного центру МВС у Херсонській області обговорені проблемні питання, які виникають під час допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів. Зосереджено увагу на якості підготовки водіїв та уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів.   

У Ворзелі п’яний водій бензовозу влетів до житлового будинку

23 червня 2017 (22:14:48)

      У Ворзелі (Київська область) п’яний водій бензовозу не впорався з керуванням, і ледь не врізався в житловий будинок. Лиха не сталося лише завдяки трубі, яка стало перепоною для фури і пригальмувала рух.
      Повідомляється, що інцидент трапився близько 4-ї години ранку, а вивести бензовоз із двору вдалося лише о 9.30 ранку. Як тільки фура зупинилась, горе-водій заснув, а коли відкривали кабіну — він випав з неї. На місці події працювали представники поліції та служби надзвичайних ситуацій.
      На щастя, обійшлось без жертв, втім мешканці будинку не на жарт перелякались.

ДОПНВ 2017 і основні зміни в законодавстві, що регулює перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом


18 червня 2017 (23:21:31)

          16 червня 2017 року у м. Вінниця проведено тренінг на тему: "ДОПНВ 2017 і основні зміни в законодавстві, що регулює перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом". 
          На тренінгу були присутні представники регіонального і територіальних сервісних центрів МВС у Винницький області, Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, а також викладачі регіональних центрів спеціального навчання суб'єктів дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
          Учасниками обговорені питання допуску автотранспорту до перевезення небезпечних вантажів, особливості конструкції транспортних засобів і ряд інших важливих положень.
          Тренінг проводив Олексій Пахно - провідний експерт громадського об'єднання, керівник проекту "Лабораторія ADR", який має значний досвід роботи в сфері безпеки перевезень небезпечних вантажів, автор навчальних посібників з питань перевезення небезпечних вантажів.

Перелік маршрутів міжнародного дорожнього перевезення небезпечних вантажів

7 червня 2017 (21:46:03)

          Наказом МВС та Мінінфраструктури України від 12.04.2017 № 309/139, який зареєстрований в Мінюсті України (№ 596/30464 від 12.05.2017), внесено зміни до Переліку маршрутів міжнародного дорожнього перевезення небезпечних вантажів, рух за якими здійснюється без погодження з уповноваженими підрозділами Національної поліції України. 
         Зміни внесені з метою зниження регуляторного тиску на суб'єктів господарської діяльності. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 
         Відповідно до наказу, надається перелік маршрутів: 

         1. МПП "Чоп" / МПП "Ужгород" - Мукачеве - Стрий - Львів - Рівне - Житомир - Київ - Полтава - Харків - Дебальцеве - МПП "Довжанський".
         2. МПП "Виступовичі" - Житомир - Вінниця - МПП "Могилів-Подільський".
         3. МПП "Гоптівка" - Харків - Дніпро - Запоріжжя - Мелітополь - Джанкой - Сімферополь - МПП "Керч".
         4. МПП "Шегині" / МПП "Рава-Руська" / МПП "Краківець" - Львів - Тернопіль - Хмельницький - Вінниця - Умань - Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя - Донецьк - Маріуполь - ПП "Маріупольський морський торговельний порт".
         5. МПП "Рені" - МПП "Одеса" - Умань - Київ - Кіпті - Глухів - МПП "Бачівськ".
         6. МТП "Чорноморськ" (Іллічівськ) - Одеса - Миколаїв - Кривий Ріг - Дніпро - Донецьк - Довжанський - МПП "Ізварине".
         7. МПП "Ягодин" - Ковель - Сарни - Київ.
         8. МПП "Сеньківка" / МПП "Грем'яч" - Чернігів.
         9. МПП "Нові Яриловичі" - Чернігів - Кіпті - Київ - Одеса - МПП "Ізмаїл".
         10. МПП "Доманове" - Ковель - Луцьк - Дубно - Тернопіль - Івано-Франківськ - Чернівці - МПП "Порубне".
         11. МПП "Кучурган" - Одеса - Миколаїв - Херсон - Мелітополь - Маріуполь - МПП "Новоазовськ".
         12. МПП "Городище" - Рівне - Старокостянтинів - Хмельницький - Чернівці - МПП "Мамалига".
         13. МПП "Дякове" - Мукачеве - Стрий - Тернопіль - Хмельницький - Житомир.
         14. МПП "Платонове" - Кропивницький - Кременчук - Полтава - Суми - МПП "Юнаківка".
         
          

Що таке небезпечний вантаж ?

20 травня 2017 (00:05:17)

          В Україні дорожнє перевезення небезпечних вантажів регламентується законодавчими та нормативно-правовими документами. 
         Небезпечним вантажем є, відповідно до: 
         Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) - речовини і вироби, які не допускаються до міжнародного дорожнього перевезення відповідно до положень додатків A і B або допускаються до перевезення з дотриманням певних умов. 
         Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» - речовини,  матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок  притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів,  пристроїв, споруд  та інших об'єктів, заподіяти матеріальні  збитки  та  шкоду  довкіллю, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких  надана Верховною Радою України, або за  результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин.
         ДСТУ 4500-1:2008 «Вантажі небезпечні. Терміни та визначення понять» - речовина (суміш речовин, розчин), матеріал, виріб або відходи виробництва чи іншої діяльності, що відповідають класифікаційним показникам, критеріям або ознакам та внаслідок притаманних їм властивостей і за наявності певних чинників можуть стати причиною ушкодження довкілля, завдати матеріальних збитків, призвести до загибелі, травмування, отруєння, захворювання людей і тварин. 
         Існує спеціальний реєстр небезпечних речовин ООН. Це єдиний міжнародний класифікатор нараховує кілька тисяч найменувань. Кожна небезпечна речовина, внесена до цього списку має чотиризначний номер, який називається ідентифікаційним номером небезпечних речовин ООН. За цим номером можна дізнатися точну назву небезпечної речовини, яка перевозиться. Список поділений на кілька класів, для кожного класу існують свої правила перевезення небезпечних вантажів.
         Згідно класифікації ДОПНВ (ADR) всі небезпечні вантажі діляться на 13 класів: Клас 1 - Вибухові речовини і вироби; Клас 2 – Гази; Клас 3 - Легкозаймисті рідини; Клас 4.1 - Легкозаймисті тверді речовини, самореактивні речовини, речовини, які полімеризуються і тверді десенсибілізовані вибухові речовини; Клас 4.2 - Речовини, здатні до самозаймання; Клас 4.3 - Речовини, що виділяють легкозаймисті гази при зіткненні з водою; Клас 5.1 - Речовини, що окислюють; Клас 5.2 Органічні пероксиди; Клас 6.1 - Токсичні речовини; Клас 6.2 - Інфекційні речовини; Клас 7 - Радіоактивні матеріали; Клас 8 - Корозійні речовини; Клас 9 - Інші небезпечні речовини та вироби. 
        Для кожного номера ООН визначені свої вимоги до пакування небезпечних вантажів. Вантаж може перевозитися тільки при дотриманні цих вимог.
        Під час перевезення небезпечних вантажів усі транспортні засоби повинні бути обов'язково позначені відповідно ДОПНВ. Для цих цілей використовуються відповідні таблички оранжевого кольору, знаки небезпеки та попереджувальні знаки. 

Перевезення небезпечного вантажу стає дійсно небезпечним

19 травня 2017 (21:33:30)

         Фахівцями громадського об’єднання на аресу Уряду направлено листа з проханням невідкладного застосування положень ДОПНВ до внутрішніх перевезень небезпечних вантажів, як це передбачено положеннями Директиви 2008/68/ЄС. 
         Причинами написання листа є скасування ДСТУ UN/ECE R 105-00-2002 «Єдині технічні приписи щодо офіційного затвердження транспортних засобів, призначених для перевезення небезпечних вантажів, стосовно конструктивних особливостей» (наказ Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 21.11.2016 № 392). 
         Згаданий державний стандарт визначав вимоги до конструкції транспортних засобів, які призначенні для перевезення небезпечних вантажів та застосовувався, згідно пункту 6.1 Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом МВС України № 822-2004. Сьогодні фактично відсутні вимоги до конструкції транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі.     
         Надіслана на адресу громадської Спілки відповідь Мінінфраструктури свідчить про відсутність належної взаємодії між Міністерством інфраструктури та Міністерством внутрішніх справ України у визначенні фундаментальних принципів та пріоритетних напрямів державної політики у сфері перевезення небезпечних вантажів.   

_______________________

Сторінки: «« « 1 2 3 4 5 6 67 » »» Читати спочатку