Європейські Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів

        Довгоочікувані зміни до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів внесені. Минула редакція Правил не відповідала вимогам ДОПНВ, оскільки Європейською економічною комісією ООН кожні два роки вносяться змін до правил перевезення небезпечних вантажів, вимог до конструкції, обладнання, маркування транспортних засобів та їх допущення до перевезення небезпечних вантажів.
        5 жовтня 2018 року набрав чинності Наказ МВС України від 04.08.2018 № 656 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1041/32493. Наказом передбачається скасування Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, які були затвердженні Наказом  МВС України від 26.07.2004 № 822 та діяли в Україні фактично 14 років.
        З нововведень слід  відзначити те, що перевезення небезпечних вантажів в Україні буде здійснюватися з урахуванням положень Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ). Вимоги Правил розповсюджуються не лише на суб’єктів господарювання, але й на фізичних осіб. «Реанімували» відповідальність суб’єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків під час внутрішніх перевезень таких вантажів. Свідоцтва про допущення транспортних засобів для перевезення небезпечних вантажів у пакуваннях оформляти не потрібно. 
        Суб’єктам дорожнього перевезення небезпечних вантажів прийдеться подавати щорічні звіти, які мають складати уповноважені з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів.  Щорічний звіт складається не пізніше шести місяців після закінчення звітного року. Строк зберігання щорічного звіту становить п’ять років.  
         Порушення вимог законодавства з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів тепер поділяються на три категорії небезпеки. Перша категорія найбільш небезпечна. Категорію небезпеки порушення визначають працівники поліції, що здійснюють контроль за безпекою дорожнього руху під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, у кожному конкретному випадку з урахуванням всіх порушень та особливих обставин.
         При проведенні контролю транспортного засобу з небезпечним вантажем працівники поліції керуються check list.
         Нацполіцією, як і раніше, здійснюється погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення вантажів підвищеної небезпеки. 
         Поліцейські, які задіяні у здійсненні погоджень маршрутів руху транспортних засобів та контролі за дорожнім перевезенням небезпечних вантажів, повинні пройти відповідне навчання (підготовку).
        Тепер залишилось компетентним органам реалізувати виписані норми, забезпечити безпеку перевезень небезпечних вантажів, організувати у визначений спосіб дотримання суб’єктами перевезення вимог діючого законодавства та наблизити країну до європейських стандартів безпеки.   

Фахівці СУСАР продовжують взаємодіяти з представниками правоохороних органів

8 травня 2018 (00:04:50)

На Хмельниччині проведено навчальний семінар з працівниками патрульної поліції, доведено вимоги законодавства у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів. Особливу увагу зосереджено на організацїї контролю компетентного органу за відповідністю перевізних документів, оформленню транспортних документів, маркуванню транспортних засобів тощо. 

Оприлюднено проект наказу МВС «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів»

2 лютого 2018 (23:04:18)

      Проект акту розроблено Міністерством внутрішніх справ України на виконання пункту 8 розділу ІІ Плану імплементації Директиви 2008/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради "Про внутрішні перевезення небезпечних вантажів", схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 1159-р.
      Мета - підвищення рівня безпеки при перевезенні небезпечних вантажів автомобільним транспортом та приведення норм національного законодавства у відповідність до положень Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).
      Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця з дати опублікування в письмовому або в електронному вигляді за адресами:
      - 04071, м. Київ, вул. Лук'янівська, 62, Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України, е-mail: info@hsc.gov.ua.
      - 01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна регуляторна служба України, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Перевірка цистерн для перевезення небезпечних вантажів

21 січня 2018 (23:26:09)

         Для запобігання аварійним ситуаціям, що виникають через витоки небезпечних вантажів, невідповідність конструкції, технічного стану цистерн та їх обладнання вимогам нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів, Міністерствами інфраструктури та внутрішніх справ України розроблено Порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів (Наказ від 12.05.2015  № 166/550 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.06.2015 за № 663/27108)). 
        Вимоги Порядку є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та видів їх діяльності, що є виробниками, власниками, орендаторами або операторами цистерн, а також здійснюють експлуатацію цистерн, їх ремонт, переобладнання, технічне діагностування, перевірку та нагляд за ними.
        Фахівцями громадського об’єднання СУСАР, разом з представниками компетентних органів та суб’єктами господарювання, відвідано спеціалізоване підприємство у м. Рига (Латвія). Робоча група ознайомилась з особливостями перевірки автоцистерн для перевезення небезпечних вантажів та застосування норм законодавства у сфер дорожнього перевезення небезпечних вантажів. 
         Протягом візиту, Mārtiņš Maskavsс – менеджер з сертифікації AS Inspecta Latvia, консультант з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів (DGSA) люб’язно продемонстрував організацію процесу інспектування автоцистерни та поділився власним досвідом у даному сегменті господарської діяльності. 
         Наразі, фахівці об’єднання спільно з представниками профільних підприємств вивчають можливість проведення перевірок автоцистерн (вбудованих цистерн), знімних цистернах, контейнерів-цистерн, переносних цистерн, знімних кузовів-цистерн в України, відповідно до вимог Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів». 

Освітня поїздка представників компетентних органів України

25 грудня 2017 (21:28:19)

       13-15 грудня 2017 року у Кракові проведено спільні освітні заходи представників компетентних органів України в рамках навчальної поїздки по UA / 50.
       Під час цього візиту учасники відвідали: транспортну інспекцію технічного нагляду (http://www.tdt.pl), рятувальний і пожежний блок № 6 в Кракові, де було представлено обладнання, яке використовується під час рятувальних операцій.
       Учасники мали можливість спостерігати за організацією контролю за перевезенням небезпечних вантажів автомобільним транспортом. 
       Метою візиту було ознайомити українську сторону з організацією контролю в сфері перевезення небезпечних вантажів.

В Одесі бензовоз в'їхав в магазин (ФОТО)

25 грудня 2017 (19:46:26)

       В Одесі вранці в п'ятницю, 22 грудня, на проспекті Добровольського бензовоз влетів в оптовий магазин "Ідеал". Про це повідомляє прес-служба патрульної поліціі. Відзначається, що по шляху бензовоз протаранив чотири припарковані автомобілі.
       В результаті події ніхто не постраждав. Водій стверджує, що втратив свідомість під час руху. У поліції уточнили, що ознак сп'яніння він не має. Матеріали про дорожню аварію були оформлені та направлені до суду для прийняття рішення. 
        

У Дніпрі в результаті ДТП на дорогу вилилося 30 тонн дизпалива

6 грудня 2017 (22:59:38)

        30 листопада 2017 року, на Запорізькому шосе розлилося близько тридцяти тонн дизельного палива. Інцидент стався близько десятої години вечора. Водій вантажного автомобіля "Сканія" не вибрав безпечну відстань і зіткнувся з автоцистерною. В результаті цистерна врізалась в самоскид, який стояв попереду. В результаті аварії постраждав водій вантажівки "Сканія". Його госпіталізували в лікарню з попереднім діагнозом - черепно-мозкова травма, струс мозку та забій грудної клітки. 
        Крім цього розгерметизувалася ємність цистерни і дизельне паливо просто вилилося на проїжджу частину. За даними ГСЧС, орієнтовно розлилося 30 тонн палива. Рятувальникам вдалося випередити виникнення пожежі та змити все паливо з проїжджої частини в каналізацію.

_______________________

Сторінки: « 1 2 3 4 68 » »» Читати спочатку