Актуальні питання

На головній сторінці ГС «СУСАР» у розділі «Перевірка документів on-line» необхідно вибрати підрозділ «Перевірка ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів (ДОПОГ/ADR), що перевозять небезпечні вантажі» та сформувати запит, вказавши серію та номер ДОПНВ-свідоцтва. У разі отримання інформації про відсутність такого свідоцтво у базі даних МВС, будьте впевнені, що свідоцтво ДОПНВ (ADR) підроблене.

Відповідно до пункту 1.10.1.6 Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ) компетентний орган (в Україні – МВС) повинен вести реєстри всіх дійсних свідоцтв ДОПНВ про підготовку водіїв, передбачених в розділі 8.2.1 ДОПНВ, виданих цим компетентним органом.

Інформацію про уповноважені Головним сервісним центром МВС центри спеціального навчання розміщено на офіційному сайті відомства у розділі «Послуги» – «Перевезення небезпечних вантажів та технічний контроль» – «Мапа центрів спеціального навчання ADR» з посиланням:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1aF0YzL8Yf46VKBRUy-
TkaaV1usQXaPuK&ll=49.0482227731281%2C29.221047292269986&z=5

Актуальна інформація про вартість адміністративних послуг та процедури їх надання розміщена на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС у розділі «Перевезення небезпечних вантажів та технічний контроль».

Тривалість – від 3 до 6 днів залежно від курсу спеціального навчання.

Адміністрацією учбового закладу видається свідоцтво, на підставі якого сервісний центр МВС видає: водіям – ДОПНВ-свідоцтво, уповноваженим – Свідоцтво про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів.

Навчання проводиться, видаються свідоцтва та результатами внутрішнього іспиту в учбовому закладі. Складання іспитів в компетентному органі не передбачено законодавством.

Іспит складається за умов безпосередньої участі водія, в присутності екзаменаторів (комісії) сервісного центру МВС з подальшим фотографуванням особи та видачою їй ДОПНВ-свідоцтва ( у разі позитивного складання іспиту).

1) неподання повного пакета документів – заяви на оформлення та видачу свідоцтва ДОПНВ про підготовку водія; свідоцтва про закінчення спеціального навчання; екзаменаційної картки; копії посвідчення водія; копії медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом (форма № 083/о); копії паспорта або документа, що його заміняє (ID-паспорт надається разом із довідкою про реєстрацію місця проживання особи); копії трудової книжки (для водіїв, направлених на спеціальне навчання юридичними особами – подання суб’єкта перевезення небезпечних вантажів про направлення на спеціальне навчання); копії ДОПНВ-свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі (у разі перепідготовки); квитанції про сплату вартості за надання адміністративної послуги та за бланкову продукцію.

2) суб’єкт звернення не склав теоретичний іспит.

Повторне складання іспиту проводиться через п’ять днів на шостий. Кількість повторних іспитів не обмежений. Здійснюється лише оплати послуг з прийняття повторного іспиту.

Мінімальна кількість письмових питань складає за «базовим курсом/» не менше 25 питань, за «спеціалізованим курсом» та «курсом перепідготовки» – не менше 15 питань. Іспит уважається складеним, якщо водій допустив під час складання іспиту з «базового курсу» не більше 3 помилок, а зі «спеціалізованих курсів» та з «курсу перепідготовки» не більше 2 помилок.

Процедура обміну ДОПНВ-свідоцтво визначена національним законодавством та передбачає повноцінне проходження навчання та складання іспиту в сервісному центрі МВС.

На даний час, стаж керування повинен бути не менше 3-х років. До стажу керування транспортним засобом включається робота на транспортному засобі, керування власним транспортним засобом, якщо це підтверджено відповідними документами, а саме: для осіб, які працюють водіями, – витягом з трудової книжки або довідкою з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знаку. Витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою; для осіб, які керують власним транспортним засобом, –  реєстраційними документами на транспортний засіб; для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, – реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право керування ним.

Правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів, які затверджені наказом МВС України від 04.08.2018 № 656, обов’язкові для суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та фізичних осіб, які є учасниками дорожнього перевезення небезпечних вантажів. Дорожнє перевезення небезпечних вантажів територією України здійснюється з урахуванням вимог додатків А, В до ДОПНВ та цих Правил. Положення ДОПНВ не застосовуються, до перевезення небезпечних вантажів приватними особами, коли ці вантажі упаковані для роздрібного продажу і призначені для їх особистого споживання, використання в побуті, дозвілля або спорту, за умови що вжиті заходи для запобігання будь-якому витоку вмісту в звичайних умовах перевезення. Коли такими вантажами є легкозаймисті рідини, що перевозяться в посудинах багаторазового використання, наповнених приватною особою або для приватної особи, то загальна кількість не повинна перевищувати 60 літрів на одну посудину і 240 літрів на одну транспортну одиницю. Небезпечні вантажі, поміщені в КСМ, великогабаритну тару або цистерни, не вважаються упакованими для роздрібного продажу. Отже, коли проводиться відвантаження палива у передбачених ДОПНВ об’ємах, АЗС буде вантажовідправником (пакувальником) небезпечного вантажу. Для прикладу, при заправці в бочку, місткістю 200 літрів, палива і при відправці порожніх цистерн з-під палива, АЗС повинна виписувати транспортний документ. Звичайний касовий чек підійде, якщо в ньому буде вказана відповідна інформація про продукцію, що відвантажується як небезпечний вантаж.

Згідно Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, які затверджені наказом МВС України від 04.08.2018 № 656, поліцейські, які здійснюють погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів та/або контроль за дорожнім перевезенням небезпечних вантажів, повинні пройти відповідне навчання (підготовку). Будь-яких спеціальних документів поліцейському для здійснення контролю транспортного засобу з небезпечним вантажем не потрібно, оскільки це входить в його повноваження. З іншого боку, свідоцтво ДОПНВ для поліцейського не завадило, у випадку коли виникає необхідність відсторонити водія за керування у нетверезому стані, а транспортний засіб перегнати на стоянку.

Згідно положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2002/15/ЕС від 11 березня 2002 року про організацію робочого часу осіб, які здійснюють мобільну автотранспортну діяльність, Член екіпажу автотранспортного засобу означає будь-який працівник, який входить до складу персоналу, і бере участь в русі, в тому числі стажери та практиканти, які здійснюють комерційні перевезення, або за свій рахунок надають послуги вантажних або пасажирських перевезень. Отже, особа яка присутня в кабіні автомобілі у будь-якому випадку являється членом екіпажу. У даному випадку ДОПНВ-свідоцтво водія йому не потрібно. Розділом 8.2.3 ДОПНВ передбачено, що особа, яка супроводжує повинна пройти підготовку пропорційну його функціям. Це стосується і працівників поліції охорони, які супроводжують небезпечні вантажі та перебувають у кабіні автомобіля.
2002 року про організацію робочого часу осіб, які здійснюють мобільну автотранспортну діяльність,
Член екіпажу автотранспортного засобу означає будь-який працівник, який входить до складу
персоналу, і бере участь в русі, в тому числі стажери та практиканти, які здійснюють комерційні
перевезення, або за свій рахунок надають послуги вантажних або пасажирських перевезень. Отже,
особа яка присутня в кабіні автомобілі у будь-якому випадку являється членом екіпажу. У даному
випадку ДОПНВ-свідоцтво водія йому не потрібно. Розділом 8.2.3 ДОПНВ передбачено, що особа, яка
супроводжує повинна пройти підготовку пропорційну його функціям. Це стосується і працівників
поліції охорони, які супроводжують небезпечні вантажі та перебувають у кабіні автомобіля.

завжди раді допомогти та надати відповідь, для цього необхідно подзвонити за
телефоном: +38-067 430 4255 або надіслати повідомлення: info@cycap.com.ua, cycap@i.ua

©2022 "СУСАР" - «Спілка учасників спеціального автодорожнього руху»

Log in with your credentials

Forgot your details?